Kim jest podolog?

Zadzwoń teraz +48 796-666-262

Podolog to specjalista, który pomaga utrzymać stopy w stanie zdrowia. Jego podstawowym zadaniem jest profilaktyka poprzez wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych oraz kontrola nad wszelkimi zmianami, które pojawiają się na stopach. W przypadku, gdy sama pielęgnacja okazuje się niewystarczająca, podolog posługując się swoją wiedzą i umiejętnościami, wykonuje nieinwazyjne zabiegi i terapie służące niesieniu ulgi w bolesnych procesach chorobowych.
Wszystkie zabiegi wykonywane są w oparciu o głęboką wiedzę, w sterylnych warunkach, przy użyciu najwyższej jakości sprzętu, specjalistycznych preparatów i jednorazowych akcesoriów, aby każdy pacjent czuł się bezpiecznie i komfortowo.

Zakres naszych działań to: szeroko pojęte poradnictwo dotyczące pielęgnacji stóp oraz doboru odpowiedniego obuwia, diagnostyka zmian patologicznych, profilaktyka stopy cukrzycowej u diabetyków, specjalistyczne zabiegi (usuwanie brodawek, modzeli), pobieranie materiału do badań mykologicznych, korekta wrastających paznokci (również u dzieci), skracanie paznokci oraz zabiegi na paznokciach zwiniętych, pogrubiałych i grzybiczych, usuwanie zrogowaciałego naskórka oraz rekonstrukcje płytek paznokciowych.

Bardzo istotna w naszej pracy jest współpraca z innymi specjalistami. Jesteśmy swego rodzaju łącznikiem pomiędzy pacjentem a diabetologami, dermatologami, chirurgami, ortopedami czy rehabilitantami.

Top