Plastyka wałów paznokciowych

Zadzwoń teraz +48 796-666-262

Plastyka wałów paznokciowych – skuteczna metoda leczenia wrastających paznokci, eliminująca ryzyko nawrotów.

Dla kogo plastyka wałów okołopaznokciowych?

Wiele czynników wpływa na skuteczność nieinwazyjnych zabiegów podologicznych. W większości przypadków dają one szybki efekt, umożliwiając pacjentowi powrót do zdrowia. Zdarza się jednak, że terapia podologiczna działa doraźnie i pojawia się ryzyko nawrotów. Są to najczęściej sytuacje, kiedy wrastanie paznokci i towarzyszący temu stan zapalny trwają za długo. Przewlekły stan zapalny wału okołopaznokciowego utrzymujący się ponad rok, niesie za sobą ryzyko trwałego przerostu wałów paznokciowych. Wspomniany przerost wału uniemożliwia płytce paznokciowej prawidłowy wzrost, utrudnia też terapie podologiczne – niemożliwe staje się nadanie płytce paznokciowej prawidłowego toru wzrostu. Dla tej grupy pacjentów przeznaczona jest metoda plastyki wałów paznokciowych

„Przerośnięte wały okołopaznokciowe okazały się przeszkodą w nadaniu płytce paznokciowej prawidłowego toru podczas terapii. Obecna w naszej praktyce od 3 lat metoda plastyki wałów okołopaznokciowych okazała się skuteczna w 100% przypadków*.”
* Badania wewnętrzne Gabinet Zdrowej Stopy Dominika Bilik, dr Urszula Staszek-Szewczyk na 100 przypadkach.

Bezpieczeństwo metody

Plastyka wałów okołopaznokciowych jest to całkowicie bezpieczny zabieg, nie wymagający długiego okresu rekonwalescencji – pacjent krótko po zabiegu może wrócić do normalnego funkcjonowania. Plastyki wałów nie należy mylić z resekcją klinową / wycięciem klinowym / wycięciem bocznym! Jest to zupełnie inny zabieg, polegający na wycięciu jedynie patologicznej tkanki skórnej. Nienaruszone pozostają takie struktury jak macierz i łożysko paznokcia, dzięki czemu po zabiegu otrzymujemy bardzo dobry efekt estetyczny. Paznokieć zachowuje zdrowy naturalny kształt, a blizny szybko stają się niewidoczne.

Plastyka wałów wykonana techniką Noela wraz z odpowiednio dobraną terapią podologiczną daje niemal 100% skuteczność.

Zabieg plastyki wałów jest wykonywany przez wykwalifikowanego chirurga w naszym gabinecie. Metoda zapewnia kompleksową pomoc przy nawracającym problemie wrastających paznokci.

Top