Wrastający paznokieć często kojarzy się zabiegiem chirurgicznym, który polega na całościowym lub częściowym (klinowym) usunięciu paznokcia, niekiedy wraz z trwałym uszkodzeniem macierzy (miejsce wzrostu paznokcia). Niestety taki zabieg jest bolesny, powrót do pełnej sprawności wymaga czasu i regularnego zmieniania opatrunków a wygląd tego paznokcia pozostawia wiele do życzenia. Co więcej, nawroty występują u 70% chorych. W gabinecie podologicznym, po dokładniej ocenie stopnia wrastania, kształtu płytki oraz stanu paznokcia, możemy dobrać najlepszą, indywidualną dla każdego pacjenta, metodę korekcji. W Gabinecie Zdrowej Stopy najczęściej stosowane są dwie, bardzo skuteczne metody.

Pierwsza z nich to Metoda Arkady, czyli zabieg wykonywany za pomocą specjalistycznego urządzenia jakim jest Kostka Arkady. Jest to rewolucyjna metoda, polegająca na nadaniu płytce odpowiedniego kształtu już w trakcie jednej wizyty. Natychmiast ustępują dolegliwości bólowe i dyskomfort, a paznokieć wygląda zdrowo i bardzo estetycznie (kobiety, którym zależy na ładnym wyglądzie stóp, mogą swobodnie malować leczony paznokieć). Zabieg trwa około 40 minut i polega na odkształceniu płytki paznokciowej i jej ukierunkowaniu na prawidłowy tor wzrostu a następnie utrwaleniu nowej pozycji żywicą akrylową zawierającą jony srebra. Co istotne, korektę Kostką Arkady można wykonać nawet przy znacznych stanach zapalnych z wysiękiem ropnym i hipergranulacją (tzw. dzikie mięso). Dzięki wysokiej skuteczności i natychmiastowym efektom korekta Metodą Arkady ma coraz więcej zwolenników wśród podologów i chirurgów.

Drugi sposób korekcji to założenie metalowej Klamry Frasera. Metoda polega na założeniu metalowej klamerki, która unosi brzegi boczne paznokcia do góry, uwalniając go z wałów około paznokciowych. Metoda jest nieinwazyjna, korekta następuje powoli i bezboleśnie. Wraz ze wzrostem paznokcia, następuje znaczna poprawa jego kształtu. Na wizytach kontrolnych przesuwa się klamrę w stronę macierzy i kontroluje jej naciąg. Dzięki tej metodzie, można uzyskać efekt pełnego wyprostowania płytki, nawet w przypadku paznokci bardzo grubych i wkręcających się (tzw. paznokci rurkowatych).