Korekta wrastających paznokci

Korekta wrastających paznokci

Wrastający paznokieć często kojarzy się zabiegiem chirurgicznym, który polega na całościowym lub częściowym (klinowym) usunięciu paznokcia, niekiedy wraz z trwałym uszkodzeniem macierzy (miejsce wzrostu paznokcia). Niestety taki zabieg jest bolesny, powrót do pełnej sprawności wymaga czasu i regularnego zmieniania opatrunków a wygląd tego paznokcia pozostawia wiele do życzenia. Co więcej, nawroty występują u 70% chorych. W gabinecie podologicznym, po dokładniej ocenie stopnia wrastania, kształtu płytki oraz stanu paznokcia, możemy dobrać najlepszą, indywidualną dla każdego pacjenta, metodę korekcji. W Gabinecie
Zdrowej Stopy najczęściej stosowane są dwie, bardzo skuteczne metody.

Pierwsza z nich to Metoda Arkady, czyli zabieg wykonywany za pomocą specjalistycznego urządzenia jakim jest Kostka Arkady. Jest to rewolucyjna metoda, polegająca na nadaniu płytce odpowiedniego kształtu już w trakcie jednej wizyty. Natychmiast ustępują dolegliwości bólowe i dyskomfort, a paznokieć wygląda zdrowo i bardzo estetycznie (kobiety, którym zależy na ładnym wyglądzie stóp, mogą swobodnie malować leczony paznokieć). Zabieg trwa około 40 minut i polega na odkształceniu płytki paznokciowej i jej ukierunkowaniu na prawidłowy tor wzrostu a następnie utrwaleniu nowej pozycji żywicą akrylową zawierającą jony srebra. Co istotne, korektę Kostką Arkady można wykonać nawet przy znacznych stanach zapalnych z wysiękiem ropnym i hipergranulacją (tzw. dzikie mięso). Dzięki wysokiej skuteczności i natychmiastowym efektom korekta Metodą Arkady ma coraz więcej zwolenników wśród podologów i chirurgów.

Drugi sposób korekcji to założenie metalowej Klamry Frasera. Metoda polega na założeniu metalowej klamerki, która unosi brzegi boczne paznokcia do góry, uwalniając go z wałów około paznokciowych. Metoda jest nieinwazyjna, korekta następuje powoli i bezboleśnie. Wraz ze wzrostem paznokcia, następuje znaczna poprawa jego kształtu. Na wizytach kontrolnych przesuwa się klamrę w stronę macierzy i kontroluje jej naciąg. Dzięki tej metodzie, można uzyskać efekt pełnego wyprostowania płytki, nawet w przypadku paznokci bardzo grubych i wkręcających się (tzw. paznokci rurkowatych).

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Przygotuj informacje o swoim zdrowiu ogólnym i historii chorób, zwłaszcza dotyczących stóp i nóg. Informacje te pomogą podologowi w ustaleniu diagnozy i leczeniu. Przed wizytą umyj stopy, aby usunąć zanieczyszczenia i zanieczyszczenia, co ułatwi podologowi wykonanie badania i leczenia.

Wybierz luźne ubrania, które umożliwią łatwe zdjęcie i założenie skarpetek oraz butów, ponieważ podczas wizyty podolog może poprosić Cię o wykonywanie ćwiczeń. Dodatkowo jeśli bierzesz jakieś leki, przynieś ze sobą listę lub opakowania leków.

Zastanów się nad pytaniami i problemami, które chcesz poruszyć podczas wizyty u podologa, aby upewnić się, że otrzymasz odpowiednie informacje i zalecenia. Pamiętaj, że każda wizyta u podologa jest indywidualna i może wymagać innych przygotowań. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami przed wizytą.

Służymy pomocą

Jeśli potrzebujesz pomocy w leczeniu lub pielęgnacji swoich stóp, warto skorzystać z usług gabinetu podologicznego Podostrefa. Zapraszamy do naszego gabinetu osoby z problemami związanymi z kondycją stóp. Nasi specjaliści oferują kompleksową opiekę, która może obejmować leczenie, pielęgnację, poradę i profilaktykę. Pracujemy z najnowocześniejszymi narzędziami i technologiami, aby zapewnić najlepszą jakość usług i jak najszybsze i skuteczne rozwiązanie problemów.

Godziny Otwarcia:

poniedziałek: 09:00–16:00
wtorek: 08:00–18:00
środa: 08:00–18:00
czwartek: 08:00–18:00
piątek: 09:00–16:00

Podostrefa © 2023. All Rights Reserved