Podstawowy zabieg podologiczny (pedicure)

Podstawowy zabieg podologiczny (pedicure?)

Jest to zabieg mający na celu poprawę kondycji stóp, usunięcie zrogowaceń oraz opracowanie paznokci — profesjonalnie i bezpiecznie dla pacjenta. Różni się znacznie od pedicure. Przede wszystkim w gabinecie podologicznym nie moczy się stóp przed zabiegiem! Po pierwsze dlatego, że podolog przed zabiegiem ocenia stan skóry i paznokci, co byłoby niemożliwe po wcześniejszym ‘rozmoczeniu” stóp.
Po drugie, zmienia to odczucia pacjenta oraz może prowadzić do zbyt inwazyjnego usunięcia naskórka. Po trzecie w gabinecie podologicznym istotna jest sama metoda usuwania zrogowaceń. Podolog wie, jak wygląda cały cykl przemiany
naskórkowej i od czego zależy jego nadmierne rogowacenie, dlatego używa narzędzi w określony sposób. W Gabinecie Zdrowej Stopy zrogowacenia usuwa się najpierw sterylnym ostrzem skalpela a następnie wygładza jednorazowym frezem
(tylko kilka ruchów w odpowiednim kierunku). Dzięki temu, naskórek nie zostaje rozgrzany i nie ‘włącza się” jego naturalny system obronny, czyli rogowacenie. Używanie samej frezarki powoduje efekt błędnego koła, ponieważ po zabiegu naskórek szybko twardnieje i ponownie rogowacieje. Istotne jest też używane ostrze. Skalpel w gabinecie ma sterylne, jednorazowe ostrze! W salonach kosmetycznych, które używają ostrza omega, żyletka nie jest sterylna i stanowi zagrożenie dla zdrowia pacjentów. Do każdego zabiegu podologicznego używane są sterylne narzędzia (pakiety otwierane są przy pacjentach) a wszelkie przybory (takie jak pilniki, bloki, kapturki na frezy), których nie można sterylizować są jednorazowe! w Gabinecie Zdrowej Stopy używane są najwyższej jako: preparaty niemieckich firm takich jak Alipresan, Peclavus i Ruck. Zadbajcie Państwo o swoje bezpieczeństwo i oddajcie stopy w dobre ręce!

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

Przygotuj informacje o swoim zdrowiu ogólnym i historii chorób, zwłaszcza dotyczących stóp i nóg. Informacje te pomogą podologowi w ustaleniu diagnozy i leczeniu. Przed wizytą umyj stopy, aby usunąć zanieczyszczenia i zanieczyszczenia, co ułatwi podologowi wykonanie badania i leczenia.

Wybierz luźne ubrania, które umożliwią łatwe zdjęcie i założenie skarpetek oraz butów, ponieważ podczas wizyty podolog może poprosić Cię o wykonywanie ćwiczeń. Dodatkowo jeśli bierzesz jakieś leki, przynieś ze sobą listę lub opakowania leków.

Zastanów się nad pytaniami i problemami, które chcesz poruszyć podczas wizyty u podologa, aby upewnić się, że otrzymasz odpowiednie informacje i zalecenia. Pamiętaj, że każda wizyta u podologa jest indywidualna i może wymagać innych przygotowań. W razie wątpliwości skontaktuj się z nami przed wizytą.

Służymy pomocą

Jeśli potrzebujesz pomocy w leczeniu lub pielęgnacji swoich stóp, warto skorzystać z usług gabinetu podologicznego Podostrefa. Zapraszamy do naszego gabinetu osoby z problemami związanymi z kondycją stóp. Nasi specjaliści oferują kompleksową opiekę, która może obejmować leczenie, pielęgnację, poradę i profilaktykę. Pracujemy z najnowocześniejszymi narzędziami i technologiami, aby zapewnić najlepszą jakość usług i jak najszybsze i skuteczne rozwiązanie problemów.

Godziny Otwarcia:

poniedziałek: 08:00–17:00
wtorek: 08:00–18:00
środa: 08:00–18:00
czwartek: 08:00–18:00
piątek: 08:00–15:00

Podostrefa © 2024. All Rights Reserved