Co to właściwie jest podologia?

Podologia, podiatria to obszar medycyny, zajmujący się specjalistyczną pielęgnacją stóp. Jest szeroką dziedziną obejmującą wiedzę z zakresu dermatologii, diabetologii, ortopedii, chirurgii, opatrywania ran oraz zaopatrzenia ortopedycznego. W Polsce podologia jest jeszcze stosunkowo nową dziedziną, ale szybko rozwijającą się i mającą coraz więcej zwolenników.

Kim jest podolog?

Podolog to specjalista, który pomaga utrzymać stopy w stanie zdrowia. Jego podstawowym zadaniem jest profilaktyka poprzez wykonywanie zabiegów
pielęgnacyjnych oraz kontrola nad wszelkimi zmianami, które pojawiają się na stopach. W przypadku, gdy sama pielęgnacja okazuje się niewystarczająca, podolog posługując się swoją wiedzą i umiejętnościami, wykonuje nieinwazyjne zabiegi i terapie służące niesieniu ulgi w bolesnych procesach chorobowych.
Wszystkie zabiegi wykonywane są w oparciu o głęboką wiedzę, w sterylnych warunkach, przy użyciu najwyższej jakości sprzętu, specjalistycznych preparatów i jednorazowych akcesoriów, aby każdy pacjent czuł się bezpiecznie i komfortowo.

Zakres naszych podologa to: szeroko pojęte poradnictwo dotyczące pielęgnacji stóp oraz doboru odpowiedniego obuwia, diagnostyka zmian patologicznych, profilaktyka stopy cukrzycowej u diabetyków, specjalistyczne zabiegi (usuwanie brodawek, modzeli), pobieranie materiału do badań mykologicznych, korekta wrastających paznokci (również u dzieci), skracanie paznokci oraz zabiegi na paznokciach zwiniętych, pogrubiałych i grzybiczych, usuwanie zrogowaciałego naskórka oraz rekonstrukcje płytek paznokciowych. Bardzo istotna w naszej pracy jest współpraca z innymi specjalistami. Jesteśmy swego rodzaju łącznikiem pomiędzy pacjentem a diabetykami, dermatologami, chirurgami, ortopedami czy rehabilitantami.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi podologiczne?

Gabinet Podologiczny jest miejscem dla wszystkich osób borykających się z problemami stóp. Kompleksowe zabiegi przeprowadzane są z zachowaniem najwyższego komfortu dla pacjenta i przynoszą ulgę w najróżniejszych problemach. Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie i odpowiedzialnie. Wszystkie zabiegi wykonywane są przy użyciu najwyższej jakości sterylnego sprzętu i jednorazowych akcesoriów – jest to gwarancja bezpieczeństwa dla pacjenta oraz dla podologa. W Gabinecie Podologicznym najczęściej spotyka się następujące problemy stóp: odciski, modzele, wrastające i wkręcające paznokcie, nadmierne pocenie się stóp, grzybice, brodawki wirusowe oraz rozpadliny na piętach (tzw. pękające pięty).

Dlaczego to takie ważne?

W Polsce podologia jest jeszcze mało znaną dziedziną, ale na szczęście szybko się rozwija! Uświadamiamy sobie jak niezmiernie istotna jest odpowiednia pielęgnacja stóp i profilaktyka. Dobrze przeprowadzony wywiad i profesjonalne badanie podologiczne, często umożliwiają wczesne rozpoznanie zagrożenia i skierowanie pacjenta do odpowiedniego lekarza. Zdecydowanie zwiększa to szansę na zatrzymanie dalszych zmian chorobowych i szybki powrót do zdrowia.

Godziny Otwarcia:

poniedziałek: 08:00–17:00
wtorek: 08:00–18:00
środa: 08:00–18:00
czwartek: 08:00–18:00
piątek: 08:00–15:00

Podostrefa © 2024. All Rights Reserved